'
Temat dniaWieczór wspomnień Zbigniewa Wodeckiego Bezpieczeństwo publiczneZapraszamy krwiodawców do udziału w listopadowej akcji KulturaDostojne i historyczne świętowanie niepodległości
KulturaRekordowa frekwencja Zaduszek Witosowych

Zarząd UTW Drwinia zaprasza na wykład s. Haliny Mol

Serdecznie zapraszamy słuchaczy UTW oraz wszystkich chętnych na kolejny wykład.

czytaj więcej...

Wieczór wspomnień Zbigniewa Wodeckiego

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli, serdecznie zaprasza na \" Wieczór wspomnień Zbigniewa Wodeckiego \" w wykonaniu zespołu muzycznego \" IMPRA BAND \", który odbędzie się dnia 17 listopada 2017 r. o godzinie 19.00 w świetlicy środowiskowej w Zielonej.

Wszystkiego najlepszego dla Seniorów

Dużo zdrowia, wigoru i fantazji w Dniu Seniora - życzy wszystkim SENIOROM Zarząd UTW w Drwini

W
zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Rywalizacja strzelecka Puszczy z Sobolikiem

W sobotę 10 października, przy słonecznej pogodzie, strzelcy z Klubu LOK „Puszcza Dziewin” wspólnie z zaprzyjaźnionym Klubem „Sobolik” z Sobolowa zainaugurowali nowy sezon strzelecki 2017/2018 na strzelnicy w Pogwizdowie.

czytaj więcej...

III Memoriałowy Bieg Terenowy im. Marii Apriasz

W sobotę 7 października 2017 r. na terenie strefy sportowo – rekreacyjnej w Dziewinie, przy pięknej, bezdeszczowej pogodzie, odbył się kolejny już III Memoriałowy Bieg Terenowy im. Marii Apriasz. W biegu wzięło udział blisko pięćdziesięciu zawodników, dorośli i dzieci z terenu gminy Drwinia, ale także z okolicznych gmin i miast. Zawodnicy zachwycali się tak pięknym obiektem, na którym rozgrywane są zawody biegowe i potwierdzali już swą obecność na przyszły rok.

I Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia

Jedną z atrakcji Pikniku Rodzinnego pn. „Powitanie jesieni w Dziewinie\" w dniu 01.10.br. organizowanego przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dziewinie był „I Turniej Strzelecki o Puchar Wójta Gminy Drwinia\".

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Powiatowa inwestycja w Drwini zbliża się do końca

W Drwini powstaje nowy most jednoprzęsłowy, żelbetowy wraz z dojazdami i chodnikiem o wartości blisko 3,7 miliona złotych. W chwili obecnej drogowcy montują belki przęsłowe, następnie w przyszłym tygodniu zabetonowana zostanie płyta, kończąca przęsło.

czytaj więcej...

Powiatowe Ćwiczenie Obronne

Zgodnie z planem szkolenia obronnego powiatu bocheńskiego na 2017 r. w dniach 19-20 października 2017 r. odbyły się wieloszczeblowe Powiatowe Ćwiczenia Obronne. Celem ćwiczenia było skoordynowanie systemów kierowania realizacją zadań obronnych wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gminy. Ćwiczenia prowadzono w II Etapach.

Darmowe porady prawne

W dniu 19 października rozpoczęła się kampania promująca darmowe porady prawne. Przez dwa dni w wybranych gminach oraz mieście Bochnia powstanie tymczasowy punkt informacyjny w którym można dowiedzieć się gdzie i w jakich godzinach, a także komu przysługują bezpłatne porady prawne. Rozdawane są ulotki, które zawierają szczegółowe informacje o możliwości uzyskania darmowej porady. Na wszystkich, który zdecydują się odwiedzić taki punkt czeka także słodka niespodzianka.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Zapraszamy krwiodawców do udziału w listopadowej akcji

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini zaprasza mieszkańców gminy Drwinia i okolicznych miejscowości do udziału w Akcji Honorowego Oddawania Krwi, która przeprowadzona będzie w dniu 18 listopada(sobota) 2017 r. w Dziewinie.

PROMOCJA KRWIODAWSTWA!

czytaj więcej...

Ćwiczenia Centrum Operacji Lądowych - Wsparcie administracji publicznej w przypadku wystąpienia powodzi

W dniach 24-25 października 2017 roku dowódca Centrum Operacji Lądowych - Dowództwie Komponentu Lądowego gen. bryg. Sławomir Kowalski, przeprowadził trening sztabowy z zakresu zarządzania kryzysowego pk. RUDAWA-17. Tematem ćwiczenia było planowanie i koordynacja działań oraz dowodzenie wojskami wydzielanymi do Wojskowych Zgrupowań Zadaniowych (WZZ) w ramach wsparcia administracji publicznej w przypadku wystąpienia powodzi na dużą skalę.

Nielegalne automaty w Nowym Wiśniczu

W nocy z 27 na 28 października 2017 roku funkcjonariusze Wydziału Przestępstw Gospodarczych Komendy Powiatowej Policji w Bochni  wspólnie z funkcjonariuszami z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Nowym Sączu, Oddział Celny w Tarnowie udali się do miejscowości  Nowy Wiśnicz, gdzie według posiadanych informacji w jednym z lokali miały znajdować się urządzenia losowe do gier hazardowych.

Sportowcy do dzieła - sznsa na dotacje!

Konkurs na dofinansowanie w 2018 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów.

czytaj więcej...

Ostatnia niedziela z GKS Drwinia

(Remis na pożegnanie jesieni.../Rezerwy GKS II wygrały zaległy mecz w Trzcianie...) To już ostatnia kolejka piłkarskiej jesieni. Przypominają się słowa szlagieru z 1935 roku „Ostatnia niedziela”, który skomponował Jerzy Petersburski, jednak zimowe pożegnanie z piłką nie jest aż tak tragiczne jak rozstanie z ukochaną w słowach piosenki . Wraz z wiosną piłkarze powrócą na boiska razem z wiosennym słońcem.

10 strzałów ku chwale Ojczyzny

W sobotę 11 listopada na strzelnicy „LOK Bochnia” przy ul. Strzeleckiej odbędą się otwarte zawody strzeleckie pn. „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Impreza rozpocznie się o 9:30.

Serdecznie zapraszamy!

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Odnawialne źródła energii u mieszkańców gminy Drwinia

W poniedziałek 6 listopada br. w sali konferencyjnej Centrum Kultury i Promocji gminy Kocmyrzów odbyło się spotkanie wójtów i burmistrzów dwudziestu sześciu gmin małopolskich, podczas którego podpisana została umowa partnerska dotycząca wspólnej realizacji Projekt pod nazwą „Partnerski Projekt Budowy Instalacji Odnawialnych Źródeł Energii dla Gmin Województwa Małopolskiego”.

czytaj więcej...

Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów

Parafia Rzymsko-Katolicka w Mikluszowicach, Wójt Gminy Drwinia, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mikluszowicach oraz Szkoła Muzyczna 1 stopnia w Mikluszowicach

I miejsce dla Drwini w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

Gmina Drwinia wzięła udział w XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin, który został rozegrany w dniach 26 maja - 1 czerwca 2017 roku, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Orkiestra Dęta Grobla z Grand Prix Festiwalu Echo Trombity

Koncertem finałowym laureatów 40. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych \"Echo Trombity\" zakończyło się coroczne spotkanie konkursowe najlepszych orkiestr dętych z województwa małopolskiego. Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu trafiło do orkiestry dętej OSP z Grobli.

czytaj więcej...

Drużyna Solny Gród z technikum nr 2 w Bochni najlepsza z wiedzy o Małopolsce

Jak wygląda parzenica góralska? Czym jest zielony skarb z Charsznicy? Jak nazywa się najwyższy szczyt Gorców? Co to jest juha? Gdzie odbywa się święto kwitnącej jabłoni? To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy wielkiego finału quizu „My Małopolska – co Ty wiesz o regionie?”. Co liczyło się oprócz wiedzy na temat historii, kultury i tradycji Małopolski? Refleks, kreatywność oraz poczucie humoru!

Małopolanie wolą jeździć koleją

2 921 osób wzięło udział w najnowszym badaniu Politechniki Krakowskiej dotyczącym systemu Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wyniki dają do myślenia: oszczędność czasu i pieniędzy, aż 1200 samochodów mniej każdego dnia w Krakowie i prawie 2/3 nowych pasażerów, którzy choć wcześniej nie podróżowali koleją, dziś robią to każdego dnia, by dotrzeć do pracy czy na uczelnię.

Promocja funduszy europejskich

„Fundusze są dobre” – tak brzmi hasło najnowszej kampanii promocyjnej funduszy europejskich, która wystartowała właśnie w mediach i potrwa do końca miesiąca. Jej założeniem jest pokazanie Małopolanom, że dzięki obecnym na każdym kroku – lecz nie zawsze dostrzeganym – środkom z Unii Europejskiej ich życie staje się lepsze i łatwiejsze.

czytaj więcej...

Szacowanie szkód łowieckich w kukurydzy

Jesienne prace w kukurydzy ujawniają ogrom szkód wyrządzonych przez dziką zwierzynę. Jak zatem szacować szkody w kukurydzy?

Paliwo rolnicze: zwrot akcyzy bez zmian

Nie będzie większego zwrotu stawki akcyzy w paliwie rolniczym. Resort rolnictwa proponuje, aby zwrot pozostał na tym samym poziomie co rok wcześniej i wyniósł 1 złoty za litr.

Reklama

Pogoda

pogoda

Czarne na białym...

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania