'
Temat dniaGminy: Drwinia, Kłaj i Gdów rozwijają infrastrukturę turystyczną KulturaZaproszenie do udziału w przywracaniu pamięci Kultura80. rocznica Wielkiego Strajku Chłopskiego
KulturaMatka Boska Zielna złotych kłosów pełna

Zaproszenie do udziału w przywracaniu pamięci

Zapraszamy serdecznie mieszkańców miasta, młodzież, harcerzy i wszystkich, którym bliska jest sprawa pamięci o historii i wydarzeniach, które rozgrywały się na terenie powiatu bocheńskiego w czasie „Wielkiego Strajku Chłopskiego” w 1937 r.

czytaj więcej...

80. rocznica Wielkiego Strajku Chłopskiego

W sierpniu przypada, zapomniana już nieco, rocznica dramatycznych wypadków, których widownią był Kurów - dzisiaj osiedle w granicach miasta, 80 lat temu wioska wchodząca w skład gminy Bochnia.

Matka Boska Zielna złotych kłosów pełna

„Na Wniebowzięcie pokończone żęcie” , a więc czas nie tylko na chwilowy odpoczynek, jak również na złożenie podzięki. W. Kochanowski w Psalmodii Polskiej w XVII w. napisał – „Panie za to Ci dziękować trzeba, żeś gębie mojej dał dostatek chleba”.

Emil zaprasza>>>

J Z
zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Wycieczka nordic walking dla wszystkich

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli organizuje dwudniowy wyjazd Nordic Walking dla wszystkich chętnych w każdym wieku (kobiety i mężczyźni). Wyjazd odbędzie się w dniach 09 i 10 września 2017 r.

czytaj więcej...

Półkolonie w gminie Drwinia!!!

Jak co roku GCKiP w Drwini organizuje półkolonie. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o kontakt pod nr tel: (12) 281 70 44, e-mail: gckipgrobla@interia.pl , lub osobiście w siedzibie GCKiP w Grobli Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci z terenu Gminy Drwinia. W programie wycieczki autokarowe, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych atrakcji.

III Charytatywny Bieg o Pierścień św. Kingi

START III Charytatywnego Biegu o Pierścień św. Kingi zbliża się wielkimi krokami. Już za kilkanaście dni w sobotę 1 lipca o godzinie 16 rusza po raz trzeci Bieg na dystansie 10 km. Nowa trasa tego biegu zadowoli amatorów a także celebrytów każdego rodzaju biegu.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

10. edycja Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego

To już dokładnie za miesiąc, 2 i 3 września (sobota i niedziela) odbędzie się 10. edycja „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego” . To wyjątkowe wydarzenie odkrywa przed zwiedzającymi piękno Bocheńszczyzny, jej bogate dzieje i kulturę, zaklęte w licznie rozsiane zabytki kultury materialnej i niematerialnej.

czytaj więcej...

Kluczowe decyzje na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Bochni

W dniu 6 lipca odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu w Bochni, na którym podjęto szereg decyzji mających ważny wpływ na funkcjonalność powiatu.

PZD wybrał ofertę na budowę mostu w Drwini

W dniu dzisiejszym w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na zadanie pn. \"Rozbiórka istniejącego mostu o JNI 30004972 i budowa nowego obiektu inżynierskiego wraz z przebudową dojazdów do mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2097K Ispina - Bieńkowice w miejscowości Drwinia\".

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Długi weekend na bocheńskich drogach

Komenda Powiatowa Policji w Bochni podsumowała stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym w czasie „długiego weekendu”  związanego z Wniebowzięciem  Najświętszej Marii Panny oraz ze Świętem Wojska Polskiego.  W okresie od 11 sierpnia do 15 sierpnia wydarzyły się łącznie 2 wypadki oraz 10 kolizji.

czytaj więcej...

Młodzi strażacy kłaniali się górom

Uczestnicy „II Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Bocheńskiego - Rozdziele 2017” w czasie dwutygodniowego pobytu doskonalą swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa oraz uczestniczą w ćwiczeniach i pokazach mających na celu praktyczne i profesjonalne działanie w sytuacjach zagrożenia. Wśród uczestników Zlotu jest młodzież z różnych jednostek OSP z terenu powiatu bocheńskiego. Dziewczęta i chłopcy przebywają w Młodzieżowym Schronisku w Rozdzielu, gdzie realizowany jest program szkolenia.

Młodzi strażacy z powiatu w Dziewinie

W dniu 02 sierpnia br. w Dziewinie gościli uczestnicy dwutygodniowego II Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Bocheńskiego - Rozdziele 2017. W remizie OSP zapoznali się z wyposażeniem jednostki oraz rywalizowali ze sobą w rozmaitych konkurencjach sportowych i zręcznościowych.

Piłkarski weekend 19/20 sierpnia 2017

Jednobramkowa przegrana GKS.../rezerwy GKS II - remisują.../Żubr wygrywa.../Raba przegrywa z Macierzą...Wisła pauzuje - Gryf wycofany z rozgrywek... ................................................................ GKS Drwinia po udanej inauguracji czeka trudne zadanie w 3 koleje. Rywal będzie wymagający i zapewne wysoko ustawi poprzeczkę naszemu zespołowi. Rezerwy GKS II podejmą u siebie Orła z Cikowic. Po pierwszej kolejce zespół z Drwini jest liderem, a jak będzie po drugiej - zobaczymy? Żubr Gawłówek zagra u siebie z Rabą Książnice. Ruszają rozgrywki B - klasy. W tych rozgrywkach występuje Raba Niedary i Wisła Grobla.

czytaj więcej...

Wygrana GKS na inaugurację ligi

Zespół GKS Drwinia zainaugurował w dniu dzisiejszym rozgrywki IV ligi. Na stadionie w Drwini zespół gospodarzy podejmował drużynę Polan Żabno.

Rozpoczyna się sezon piłkarski 2017/2018

GKS II - liderem po pierwszej kolejce... Już jutro rusza kolejny sezon piłkarski. Drużyny piłki nożnej przystąpią do rozgrywek sezonu 2017/2018. W tegorocznych rozgrywkach wystąpią zespoły z terenu gminy Drwinia, które walczyć będą w ligowych rozgrywkach. Wsród zgłoszonych do rywalizacji znalazły się: GKS Drwinia, który wystawił zespół IV ligi - grupa małopolska wschód, rezerwy GKS II zagrają w A – klasie. W tej klasie rozgrywek wystąpi równierz drużyna Żubr Gawłówek.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Gminy: Drwinia, Kłaj i Gdów rozwijają infrastrukturę turystyczną

Malownicze tereny Gdowa, Drwini i Kłaja, przez które przepływa rzeka Raba to miejsca o szczególnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych – niestety nie wszyscy wczasowicze o tym wiedzą. Teraz dzięki ponad 5,8 mln zł – unijnym środkom pochodzącym z RPO WM 2014-2020, tereny te staną się bardziej atrakcyjne dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek na świeżym powietrzu.

czytaj więcej...

Nowa edycja i nowe zasady 500+

Jak poinformował na stronie internetowej Urzędu Gminy w Drwini wójt Jan Pająk - od 1 sierpnia 2017 r. będzie można składać wnioski o wypłatę świadczeń wychowawczych na nowy okres zasiłkowy trwający od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku.

Tropem inwestycji - droga w Świniarach

Już od kilku tygodni trwają prace budowlane na drodze gminnej przebiegającej przez Świniary. Inwestycja jest realizowana przez Gminę Drwinia w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, na którą pozyskane zostały środki zewnętrzne.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

XIX Dożynki Województwa Małopolskiego

Bobowa - to gospodarz tegorocznych XIX Dożynek Województwa Małopolskiego. Zapraszamy w niedzielę 27 sierpnia na święto plonów. Dożynki Województwa to nie tylko czas podziękowań za tegoroczne zbiory, ale także okazja do poznania obyczajów ludowych i wspólnej zabawy.

czytaj więcej...

Małopolscy producenci otrzymali nominacje w konkursie Polski Producent Żywności 2017

Szynka Podstolego, kiełbasa z chłopskiej zagrody, ekologiczny miód ze spadzi iglastej, nitki z sera owczego czy pierogi z cielęciną i kurkami – to tylko niektóre z 14 regionalnych produktów, dzięki którym ich producenci zostali nominowani do kolejnego etapu XXI edycji konkursu „Polski Producent Żywności 2017”.

Ruszył nabór do Małopolskiego Lauru Sportu

Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza rozpoczęcie przyjmowania wniosków o przyznanie nagród Województwa Małopolskiego z dziedziny kultury fizycznej za wybitne osiągnięcia sportowe, uzyskane w roku 2016.

Międzynarodowy Spływ Wisłą Vistuliada 2017 w Świniarch

W Roku Rzeki Wisły międzynarodowy spływ kajakowy Vistuliada odbędzie się na odcinku 900 km z Krakowa do Gdańska. III edycja imprezy służyć będzie nie tylko popularyzacji aktywnej turystyki, ale przede wszystkim przyrody i dziedzictwa kulturowego nadwiślańskich miejscowości. Pokażemy zabytki i miejscowe atrakcje, spotkamy ciekawych ludzi, weźmiemy udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, spróbujemy specjałów regionalnych kuchni, przybliżymy dawne tradycje i zwyczaje.

czytaj więcej...

Rok Wisły w Świniarach

W niedzielne popołudnie 4 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świniarach mieszkańcy Świniar i Niedar spotkali się by świętować międzypokoleniowe spotkanie „Rodzinne Święto Wisły ”. Jego celem było wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie oraz przybliżenie fragmentu historii naszej małej ojczyzny, której losy „wplecione” są w nurt rzeki Wisły. Wydarzenie zostało zainspirowane ogólnopolskim wydarzeniem „ Rok Wisły\".

Opłatkowe spotkanie słuchaczy UTW

Okres Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Trzech Króli jest wyjątkowy w naszej tradycji. Świąteczna atmosfera udziela się wszystkim. Jest to okres składania sobie wzajemnych życzeń i dzielenia się opłatkiem. W sobotę 14 stycznia br. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się w Domu Ludowym w Drwini, by uczestniczyć w noworocznym spotkaniu opłatkowym...

Reklama

Pogoda

pogoda

Czarne na białym...

Ankieta

Ankieta testowa

Tak

Nie

Nie mam zdania